Stary stadion Resovii znika z krajobrazu. Pamiątkowe cegiełki na sprzedaż

FB_IMG_1737051327520

15.01.2025. Rzeszow. Rozbiorka stadionu Resovia Rzeszow pod budowe PCLA. Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszow

Przy ulicy Wyspiańskiego w Rzeszowie trwa proces rozbiórki historycznego stadionu Resovii. To symboliczne miejsce, które przez lata służyło sportowcom i kibicom, wkrótce ustąpi miejsca nowym inwestycjom. Jednak dla fanów klubu oraz miłośników historii sportu pojawia się wyjątkowa okazja, by zachować część tego obiektu na własność.

Z pozostałości stadionu wyselekcjonowane zostaną cegły, które przejdą specjalny proces czyszczenia i zabezpieczania. Po przygotowaniu staną się pamiątkowymi cegiełkami, które trafią do sprzedaży w eleganckim opakowaniu i z certyfikatem autentyczności. Zysk ze sprzedaży tych unikalnych przedmiotów zasili budżet klubu, wspierając modernizację boiska treningowego na terenach CWKS Resovia.

Przebudowa boiska jest możliwa dzięki dotacji w wysokości 1,5 miliona złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki, ale stanowi to tylko połowę potrzebnych środków. Resztę funduszy klub musi zdobyć samodzielnie, a sprzedaż cegiełek ma być jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu.

Warto podkreślić, że w tym roku CWKS Resovia obchodzi swoje 120-lecie. Pamiątkowe cegły będą więc dodatkowo związane z jubileuszem klubu. Dla fanów Resovii to niepowtarzalna szansa na zachowanie fragmentu stadionu, który przez lata był miejscem emocjonujących wydarzeń sportowych.

Oprócz cegiełek, w ograniczonej liczbie udostępnione zostaną także stadionowe krzesełka. Większość z nich trafiła już do kibiców, którzy sfinansowali ich zakup w ramach akcji „Czas wracać do domu” w 2019 roku. Resztę przekazano Rzeszowskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, który planuje wykorzystać je w innych obiektach sportowych.

Rozbiórka stadionu Resovii to koniec pewnej epoki, ale także początek nowego rozdziału w historii klubu. Pamiątkowe cegiełki i krzesełka pozwolą kibicom zachować trwały symbol związany z ich ulubionym miejscem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *