Sensacja w Pucharze Polski: Resovia Rzeszów eliminuje Lecha Poznań!

0 54

Rzeszów, 26.09.2024. Pi³karze Resovii Rzeszów ciesz¹ siê z gola podczas meczu 1. rundy Pucharu Polski z Lechem Poznañ, 26 bm. (gj) PAP/Darek Delmanowicz

Wielka niespodzianka w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski! Drugoligowa Resovia Rzeszów sprawiła sensację, pokonując 1:0 lidera PKO BP Ekstraklasy, Lecha Poznań. Mecz odbył się 26 września 2024 roku, a jedyną bramkę w spotkaniu zdobył w 16. minucie Maksymilian Hebel, po podaniu Grzegorza Jarocha.

Choć Lech Poznań dominował w rozgrywkach ligowych, nie zdołał przełamać dobrze zorganizowanej defensywy gospodarzy. Dla Resovii to ogromny sukces, który udowadnia, że Puchar Polski rządzi się swoimi prawami.

Mecz był zacięty, a obie drużyny miały swoje okazje. Rzeszowianie wykazali się nie tylko skutecznością, ale także solidną grą obronną, co pozwoliło im dowieźć korzystny wynik do końca. Lech próbował odwrócić losy meczu, wprowadzając zmiany w składzie już na początku drugiej połowy, jednak bezskutecznie.

To jedno z największych zaskoczeń tej fazy rozgrywek, a kibice Resovii z pewnością będą długo pamiętać ten mecz jako wyjątkowy triumf nad faworyzowanym rywalem.