Runda jesienna okiem trenera: Grzegorz Kubas – Wiraż Chłopice

1

Jak ocenia Pan rundę jesienną?

Rundę jesienną oceniam pozytywnie, aczkolwiek uważam że stać nas było na lepsze miejsce niż to które zajęliśmy. Niestety mieliśmy duże problemy kadrowe w trakcie rundy, moi zawodnicy pracują w różnych służbach, a to się przekłada na nieobecność na treningach i meczach ligowych.

Z którego z jesiennych spotkań jest Pan najbardziej zadowolony i dlaczego?

Myślę że mecz z Pawłosiowem pokazał że ta drużyna ma wielki potencjał jak na warunki A klasowe. Z wyniku 0-2 do przerwy, potrafiliśmy wygrać 3-2 i był to najniższy wymiar kary dla przeciwnika, bo zdominowaliśmy go na całym boisku.

Który mecz to największe rozczarowanie?

Mieliśmy 2-3 słabsze mecze w tej rundzie jak Laszki czy Radymno, a wynikało to bardziej z tego że dysponowaliśmy wąska kadra, do tego widać było że przeciwnik bardzo mocno nastawił się na mecz z nami.

Na co Pana zdaniem stać ten zespół i o co powinien powalczyć na wiosnę?

Uważam że ten zespół stać na pierwszą trójkę i o to będziemy grać w tym sezonie.

Z jakiego wyniku na koniec sezonu będzie Pan zadowolony?

Tak jak wcześniej powiedziałem będziemy grać o podium i na pewno na nie nas stać. Pierwsze miejsce będzie raczej ciężko zdobyć bo stratę niestety mam dużą do lidera, ale pozostałe dwa miejsca na podium są w zasięgu i o to będziemy walczyć.

Kto się najbardziej wyróżnił?

Ogólnie nie wyróżniam z osobna zawodników, ale mamy króla strzelców po rundzie jesiennej, więc na pewno zasługuje na słowa uznania. W zespole jest kilku doświadczonych zawodników, jak również młodzież i to uważam jest optymalne rozwiązanie jeśli chodzi o mnie jako trenera.

Jakie były mankamenty?

Na pewno mankamentem dla nas było to że nie zawsze mogłem liczyć na wszystkich chłopaków, praktycznie w każdym meczu kogoś nam brakowało, czasem nawet kilku nie mogło stawić się na meczu. Tak jak wyżej wspomniałem mamy zawodników którzy pracują w służbach mundurowych i niestety ich obowiązki nie zawsze pozwalają im na to żeby być na meczu.

Jak wygląda czas po zakończeniu rundy i kiedy zaczynacie regularne przygotowania do rundy rewanżowej?

Po ostatnim meczu mieliśmy oficjalne zakończenie rundy z zarządem klubu. Chłopcy dostali czas wolny żeby trochę zresetować głowy i odpocząć od siebie. Uważam że w pewnym momencie widać było to zmęczenie materiału i taka przerwa jest jak najbardziej wskazana. Okres przygotowawczy zaczniemy około połowy stycznia i mam nadzieję że każdy wtedy z werwą powróci do treningów.

Czego Panu życzyć w dalszej pracy z zespołem i co sprawi, że w czerwcu będziesz miał Pan poczucie pełnej satysfakcji z tego sezonu?

Życzyć na pewno nam trzeba zdrowia, bo to jest podstawa do osiągania sukcesów. Chciałbym, aby frekwencja na treningach była większa bo tylko w taki sposób możemy podnosić swoje umiejętności. Satysfakcję będę miał wtedy, gdy w czerwcu usiądziemy wspólnie razem z drużyną i zarządem i ocenimy że to był dobry sezon dla całego klubu.