Podsumowanie 5. kolejki IV ligi podkarpackiej!

4

JKS Jarosław wraca na zwycięską ścieżkę! 💪 Pokonali Izolator Boguchwała 2-0!

JKS Jarosław przerwał serię dwóch porażek, triumfując nad Izolatorem Boguchwała 2-0. Bohaterem spotkania został debiutujący w ekipie JKS-u Andriej Triuchan, który zdobył obie bramki dla gospodarzy. ⚽

Już na początku meczu Izolator próbował zagrozić bramce rywali – w 12. minucie Mateusz Bieniek oddał groźny strzał, ale świetnie interweniował Maksym Guridov, wybijając piłkę na rzut rożny. Chwilę później Wojciech Reiman próbował zaskoczyć bramkarza strzałem z woleja, ale futbolówka przeleciała nad poprzeczką. 🎯

Mimo większego posiadania piłki, drużynie Bogdana Zająca brakowało skuteczności. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze dwukrotnie zagrozili bramce “Izolacji” – najpierw Piotr Pindak nie wykorzystał dogodnej sytuacji, a następnie Rafał Dusiło nie zdołał pokonać bramkarza gości. 🧤

Po przerwie, w 50. minucie, Andriej Triuchan otworzył wynik meczu, finalizując dośrodkowanie Pindaka. Choć Izolator próbował odpowiedzieć, ich strzały były niecelne. W 61. minucie Triuchan po raz kolejny wpisał się na listę strzelców, ponownie dzięki asyście Pindaka.

Izolator próbował odrobić straty, ale ich ataki okazały się nieskuteczne. Jarosławianie odnieśli cenne zwycięstwo, kończąc serię dwóch porażek i zdobywając pełen komplet punktów. 🏅

Szczegóły meczu

Cosmos Nowotaniec triumfuje nad Stalą Łańcut! 🚀 Jaba Phkhakadze z hat-trickiem! ⚽

Cosmos Nowotaniec zanotował kolejne efektowne zwycięstwo, pokonując Stal Łańcut 5-2. Bohaterem meczu został Jaba Phkhakadze, który popisał się hat-trickiem, prowadząc swoją drużynę do wygranej. 🏆

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia gospodarzy – już w 3. minucie Kacper Pieniążek wykorzystał prostopadłe podanie i pewnie pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam. Kolejne minuty należały do Cosmosu, który podwoił prowadzenie w 23. minucie, gdy Phkhakadze wykorzystał błąd bramkarza Stali i skierował piłkę do pustej siatki. 🌟

Stal Łańcut odpowiedziała jeszcze przed przerwą – po faulu na Szymonie Baju arbiter podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Patryk Róg. Goście schodzili na przerwę, przegrywając jedynie 2-1. 🎯

Po zmianie stron to jednak Cosmos kontynuował swoją dominację. Phkhakadze zdobył swoją drugą bramkę w 53. minucie, wykorzystując długie podanie i wykańczając sytuację sam na sam z bramkarzem. Kilka minut później skompletował hat-tricka, pewnie egzekwując rzut karny i podwyższając wynik na 4-1. 🎩⚽

Stal Łańcut nie zamierzała się poddawać i w 62. minucie Michał Stoprya przeprowadził indywidualną akcję, zdobywając gola kontaktowego. Ostateczne słowo należało jednak do Cosmosu – w 78. minucie Mateusz Kuzio wykorzystał dobitkę po interwencji bramkarza, ustalając wynik meczu na 5-2. 🔥

To przekonujące zwycięstwo pokazuje siłę drużyny z Nowotańca, która kontynuuje swoją dobrą passę w rozgrywkach! 💥

Sokół Sieniawa wygrywa z Karpatami Krosno! 🦅 Jedna bramka wystarczyła do zwycięstwa! ⚽

Sokół Sieniawa zdobył cenne trzy punkty w meczu z Karpatami Krosno, wygrywając 1-0 po bramce Krystiana Basznianina zdobytej już w 5. minucie. Choć gospodarze mieli kilka okazji do wyrównania, to ostatecznie to goście cieszyli się ze zwycięstwa. 🎯

Spotkanie rozpoczęło się od dynamicznego ataku gości – już w 5. minucie zamieszanie w obronie Karpat wykorzystał Krystian Basznianin, który dopadł do niepewnie wybitej piłki i umieścił ją w siatce. Gospodarze szybko ruszyli do odrabiania strat, jednak znakomitej szansy na wyrównanie nie wykorzystał Gabriel Suoto, którego strzał z dystansu kapitalnie obronił bramkarz Sokoła. 🧤

Karpaty starały się przejąć inicjatywę i dłużej utrzymywały się przy piłce, jednak nie przełożyło się to na bramki. W 36. minucie Karol Wajs uderzył zza pola karnego, a bramkarz gości odbił piłkę, której nie udało się dobić Paczkowskiemu. Sokół odpowiadał kontratakami, lecz ich próby również nie przyniosły zmiany wyniku. ⚔️

Druga połowa to kolejne próby Karpat Krosno, które szukały wyrównania. Strzały Szymona Stasza i Michała Smolenia zostały jednak albo zablokowane, albo świetnie obronione przez golkipera Sokoła, Kacpra Ważnego, który tego dnia był w doskonałej formie. W 89. minucie Sokół mógł podwyższyć prowadzenie po kontrze, ale strzał Basznianina został wybroniony przez Adriana Frydrycha. 🧱

Ostatecznie, to gol zdobyty na początku meczu zapewnił Sokołowi Sieniawa ważne zwycięstwo i pełen komplet punktów w starciu dwóch zespołów walczących o poprawę swojej sytuacji w tabeli. 🏅

Głogovia Głogów Małopolski na czele 4 ligi! 🏆 Pewne zwycięstwo nad Sokołem Kamień 4-1! ⚽

Głogovia Głogów Małopolski odniosła imponujące zwycięstwo, pokonując Sokół Kamień 4-1 na wyjeździe, co pozwoliło jej objąć prowadzenie w tabeli 4 ligi podkarpackiej. Dwie bramki na koncie zanotował Tomasz Płonka, będący kluczową postacią tego spotkania. 🌟

Już w 3. minucie meczu Głogovia wyszła na prowadzenie dzięki bramce Płonki, który precyzyjnie wykończył składną akcję swojego zespołu. 22. minuta przyniosła kolejne trafienie tego zawodnika, który podwoił wynik na korzyść gości. Zaledwie kilka minut później Serhii Kvaterniuk dołożył trzeciego gola, praktycznie przesądzając o losach spotkania. 🔥

Dominacja zespołu z Głogowa Małopolskiego była wyraźna – w 67. minucie Arkadiusz Staszczak pewnie wykonał rzut karny, podwyższając wynik na 4-0. Mimo prób Sokoła Kamień, gospodarze nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki, a prowadzenie Głogovii mogło być jeszcze bardziej okazałe. ⚔️

W końcówce meczu Sokół zdobył bramkę honorową za sprawą Grzegorza Rychla, lecz nie zmieniło to faktu, że Głogovia odniosła swoje czwarte zwycięstwo w sezonie i objęła pozycję lidera w lidze. To był zdecydowany pokaz siły zespołu z Głogowa Małopolskiego! 🚀

Igloopol Dębica triumfuje nad Wisłokiem Wiśniowa! 🏅 Efektowne zwycięstwo 4-1 na własnym boisku! ⚽

W swoim pierwszym meczu pod wodzą nowego trenera, Michała Szymczaka, Igloopol Dębica pewnie pokonał Wisłok Wiśniowa 4-1, prezentując solidną grę zarówno w ataku, jak i w obronie. Strzelanie rozpoczęło się już w 10. minucie, gdy Kacper Łoch świetnie wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego, otwierając wynik spotkania. 🌟

Gospodarze poszli za ciosem i zaledwie dwie minuty później Patryk Cyganowski przechwycił piłkę, przeszedł przez obronę rywali i umieścił piłkę w siatce, podwyższając prowadzenie na 2-0. Wisłok Wiśniowa próbował odpowiedzieć, a w 34. minucie Kacper Zborowski zdobył bramkę kontaktową po zamieszaniu w polu karnym, zmniejszając stratę do jednego gola. 🎯

Igloopol nie pozwolił jednak na wyrównanie – w 41. minucie Krystian Majka wykorzystał podanie Marcina Stefanika i pewnie pokonał bramkarza Wisłoka w sytuacji sam na sam, przywracając dwubramkową przewagę. Jeszcze przed przerwą, dwie minuty później, Marcin Stefanik ustalił wynik spotkania na 4-1, trafiając potężnym strzałem zza pola karnego. ⚡

Druga połowa nie przyniosła już zmiany wyniku, a Igloopol kontrolował przebieg meczu do samego końca. Dla “Morsów” to było bardzo udane spotkanie, a debiut Michała Szymczaka jako trenera okazał się wyjątkowo udany. Igloopol Dębica zaprezentował solidną formę i pewnie zdobył komplet punktów! 💪

Remis w meczu Sokół Nisko kontra Stal II Mielec! 🟡🔵 Emocjonujące spotkanie zakończone wynikiem 2:2! ⚽

W środowej kolejce IV ligi Sokół Nisko podzielił się punktami ze Stalą II Mielec, remisując 2:2 w emocjonującym pojedynku pełnym zwrotów akcji. Mecz rozpoczął się od dynamicznych ataków obu drużyn, a już w 15. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie dzięki Danielowi Kelechiemu, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki po odbiciu od słupka. 🥅

Stal II Mielec szybko odpowiedziała – w 30. minucie Mateusz Stępień wykorzystał błąd defensywy Sokoła, przejął piłkę i po efektownym zejściu do środka oddał precyzyjny strzał zza pola karnego, wyrównując stan meczu. Chwilę później młody zespół z Mielca znów uderzył – Stępień popisał się świetnym dryblingiem, po czym podał do Dawida Zięby, który pewnym strzałem dał prowadzenie gościom. 🌪️

W drugiej połowie Sokół Nisko ruszył do ataku, szukając wyrównania, a ich zadanie stało się łatwiejsze po czerwonej kartce dla Alana Rudnego, który opuścił boisko po drugiej żółtej kartce. Grający w osłabieniu mielczanie bronili się, ale w 75. minucie Kostiantyn Ivakhnenko wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie i strzałem głową pokonał młodego bramkarza Stali, Kewina Szurleja, ustalając wynik na 2:2. 🤝

Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, a obie drużyny mogą czuć zarówno niedosyt, jak i satysfakcję z uzyskanego rezultatu. Sokół Nisko zdołał wrócić do gry, a Stal II Mielec, mimo osłabienia, utrzymała cenny remis. ⚖️

Czarni Jasło pokonali Orła Przeworsk w emocjonującej końcówce! 🏆⚽

Czarni Jasło odnieśli cenne zwycięstwo nad Orłem Przeworsk, wygrywając 1-0 po golu strzelonym w samej końcówce meczu. W starciu beniaminków IV ligi podkarpackiej, które miało miejsce na stadionie w Jaśle, kibice musieli czekać na decydujący moment aż do 89. minuty.

Pierwsza połowa nie przyniosła żadnych bramek – obie drużyny walczyły zacięcie, ale nie potrafiły znaleźć drogi do siatki przeciwnika. Spotkanie wydawało się zmierzać do bezbramkowego remisu, jednak w ostatnich minutach meczu jaślanie rzucili się do ataku, starając się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. 🌪️

Decydujący cios zadał Adrian Nowak, który w 89. minucie zdobył bramkę, dając Czarnym Jasło upragnione trzy punkty. Dzięki tej wygranej drużyna z Jasła ma teraz na koncie dwie wygrane i trzy porażki w obecnym sezonie. 🥅

Dla Orła Przeworsk była to pierwsza porażka w sezonie – zespół wcześniej zanotował dwa zwycięstwa i jeden remis. Mimo przegranej, Orzeł pozostaje w grze i z pewnością będzie chciał wrócić na zwycięską ścieżkę w następnych spotkaniach. 🦅

Strug Tyczyn pokonał Legion Pilzno w emocjonującym meczu! ⚽🔥 Zwycięstwo zapewnił piękny gol Mateusza Rejowskiego! 🌟

Kibice w Tyczynie mieli okazję zobaczyć aż pięć bramek w starciu Strugu Tyczyn z Legionem Pilzno, które zakończyło się wygraną gospodarzy 3-2. Decydujący okazał się fantastyczny gol Mateusza Rejowskiego w końcowych minutach spotkania, który przesądził o triumfie Strugu. 🥅

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy mieli więcej z gry – blisko otwarcia wyniku był Bartosz Góra, a chwilę później swoją szansę miał Mateusz Prokop. Legion Pilzno odpowiedział w 16. minucie, ale Adam Polit bez problemów obronił uderzenie głową jednego z rywali. Jednak w 21. minucie goście niespodziewanie objęli prowadzenie – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bartosz Czyjt zdobył bramkę, zaskakując defensywę Strugu. ⚔️

Przewaga Legionu nie trwała długo – w 30. minucie Krzysztof Domino wyrównał, skutecznie finalizując dośrodkowanie z prawej strony. Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia Legionu, ale Kacper Nytko nie zdołał pokonać bramkarza Strugu. Chwilę później, po rzucie karnym przyznanym za zagranie ręką, Mateusz Prokop wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. 🎯

Legion szybko odpowiedział – Paweł Remut trafił do siatki po precyzyjnym strzale z kilkunastu metrów. W końcówce meczu Prokop mógł ponownie dać Strugowi prowadzenie, ale jego strzał obronił Aleksander Stachnik. 🧤

Decydujący moment nadszedł w 87. minucie – Mateusz Rejowski zdobył pięknego gola z ponad 20 metrów, trafiając prosto w okienko i zapewniając Strugowi Tyczyn zwycięstwo. Legion Pilzno

Stal Sanok remisuje z Sokołem Kolbuszowa Dolna! 🤝 Walka o punkty zakończona wynikiem 1:1! ⚽

W środowe popołudnie Ekoball Stal Sanok podjęła na własnym boisku drużynę Sokoła Kolbuszowa Dolna, jednego z mocniejszych rywali tej rundy IV ligi podkarpackiej. Mecz rozpoczął się pechowo dla gospodarzy – w 18. minucie padł gol samobójczy, co dało gościom prowadzenie. 🔄

Sanoczanie jednak nie poddali się i w drugiej połowie udało im się doprowadzić do remisu. Kluczowym momentem było trafienie Kacpra Sumary, który wyrównał stan meczu, zapewniając swojej drużynie cenny punkt. 🥅 Bramkarz Stali, Dariusz Półkoszek, także miał swój udział w tym wyniku, wykonując kilka kluczowych interwencji, które uchroniły drużynę przed stratą kolejnych bramek. 🧤

Sokół Kolbuszowa Dolna, po pięciu kolejkach rundy jesiennej, pozostaje niepokonany, a spotkanie to potwierdziło ich solidną formę. Mecz odbył się bez udziału publiczności, co było konsekwencją kary nałożonej na sanocki klub przez Podkarpacki ZPN za nieodpowiednie zachowanie kibiców w jednym z poprzednich meczów. 🏟️

Remis oznacza podział punktów, a oba zespoły kontynuują swoją walkę o jak najlepszą pozycję w tabeli IV ligi.