Podsumowanie 1 kolejki IV Ligi Podkarpackiej

1

⚽ Igloopol Dębica vs. Cosmos Nowotaniec

Cosmos Nowotaniec pokonał Igloopol Dębica 2:0 w meczu otwierającym sezon IV ligi podkarpackiej. Mecz rozpoczął się równomiernie, jednak z biegiem czasu Cosmos stawał się bardziej dominujący. W 79. minucie Jaba Phakadze zdobył pierwszego gola po znakomitym dryblingu. Dziesięć minut później Ivan Hura podwyższył wynik po dalekim podaniu od bramkarza, wykorzystując błąd defensywy Igloopolu. Mimo szans w pierwszej połowie, Nazar Verbnyi nie wykorzystał rzutu karnego, trafiając w poprzeczkę.

Cosmos Nowotaniec skutecznie wykorzystał swoje okazje, zdobywając pierwsze trzy punkty sezonu.

Szczegóły meczu

⚽ Strug Tyczyn vs. Głogovia Głogów Małopolski

Głogovia Głogów Małopolski wygrała 4:0 z beniaminkiem Strug Tyczyn w meczu IV ligi podkarpackiej, rozgrywanym przy sztucznym oświetleniu. Po 18 latach przerwy Strug Tyczyn powrócił do rozgrywek, jednak spotkanie zakończyło się na korzyść Głogovii. Jakub Maćkowiak otworzył wynik w 30. minucie, a Arkadiusz Staszczak podwyższył z rzutu karnego w 50. minucie. Serhii Kvaterniuk i Kamil Woźniak dołożyli kolejne bramki w 66. i 68. minucie, zapewniając przyjezdnym pewne zwycięstwo.

Strug Tyczyn miał kilka szans na zdobycie honorowego gola, ale próby Mateusza Rejowskiego, który trafił w słupek, i Mateusza Prokopa nie zakończyły się sukcesem. Pomimo ambitnej gry Strugu, to Głogovia dominowała na boisku i kontrolowała przebieg spotkania.

Mecz był emocjonującym wydarzeniem z dobrą oprawą, obserwowanym przez 705 widzów, a wśród nich byli Jan Domarski oraz Mieczysław Golba. Pomimo ciężkiego startu, Strug Tyczyn ma jeszcze przed sobą cały sezon na poprawę wyników i udowodnienie swojego miejsca w lidze.

⚽ Stal II Mielec vs. Izolator Boguchwała

Izolator Boguchwała pokonał Stal II Mielec 4:0 w meczu otwierającym sezon IV ligi podkarpackiej. Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a pierwszego gola zdobył Konrad Kowal już w 4. minucie po dośrodkowaniu Lucjana Frydrycha. W 22. minucie Maciej Wilk podwyższył prowadzenie pięknym strzałem z dystansu. Chwilę później Frydrych zdobył bramkę z rzutu karnego, ustalając wynik do przerwy na 3:0. W drugiej połowie, po czerwonej kartce dla Igora Siwego ze Stali, Frydrych dołożył kolejne trafienie, kończąc mecz z dubletem.

Izolator Boguchwała zademonstrował swoją dominację, skutecznie wykorzystując błędy młodej drużyny Stali II Mielec. Doświadczenie gości pozwoliło im kontrolować przebieg gry, a solidna defensywa uniemożliwiła gospodarzom rozwinięcie skrzydeł.

⚽ Orzeł Przeworsk vs. Legion Pilzno

Orzeł Przeworsk zremisował 1:1 z Legionem Pilzno na inaugurację sezonu IV ligi podkarpackiej. Pierwsze minuty były pod dyktando Legionu, który dominował w grze, podczas gdy Orzeł grał nerwowo. Z czasem gospodarze zaczęli się lepiej prezentować i stwarzać okazje.

W 56. minucie Michał Daniel dał prowadzenie Orłowi, lobując bramkarza po błędzie defensywy gości. Jednak Legion szybko wyrównał trzy minuty później, kiedy Tomasz Barycza trafił do siatki, wykorzystując zamieszanie w polu karnym. Mimo dalszych prób żadna z drużyn nie zdobyła więcej goli, kończąc mecz podziałem punktów.

Misztal z Legionu otrzymał czerwoną kartkę w 85. minucie za brutalny faul, co jednak nie wpłynęło na zmianę wyniku. Mecz był zacięty, a oba zespoły miały swoje momenty dominacji. Dla Orła Przeworsk był to emocjonujący powrót do IV ligi po dwóch latach nieobecności.

⚽ Ekoball Sanok vs. Karpaty Krosno

Ekoball Stal Sanok pokonał Karpaty Krosno 1:0 w meczu 1. kolejki IV Ligi Podkarpackiej. Początek meczu należał do gości, ale gospodarze z czasem przejęli inicjatywę. W 19. minucie Maciej Maślany zdobył jedyną bramkę, skutecznie wykańczając dośrodkowanie. W drugiej połowie Ekoball Sanok mądrze się bronił, nie dopuszczając Karpat do groźnych sytuacji. Mimo prób, goście nie zdołali wyrównać i musieli uznać wyższość gospodarzy.

Sędziował Krzysztof Pachołek. Radulj otrzymał czerwoną kartkę w doliczonym czasie gry. Ekoball Stal Sanok zdobył cenne trzy punkty na inaugurację sezonu, podczas gdy Karpaty muszą szukać formy w kolejnych spotkaniach.

⚽ JKS Jarosław vs. Stal Łańcut

JKS Jarosław wygrał 3:1 z Stalą Łańcut na inaugurację sezonu IV ligi podkarpackiej. Stal rozpoczęła mecz dobrze, zdobywając prowadzenie w 12. minucie dzięki bramce Patryka Roga. JKS wyrównał przed przerwą za sprawą Piotra Pindaka. W drugiej połowie JKS dominował, a gole zdobyli Artem Ploshchynskyi w 49. minucie i Wojciech Reiman w 61. minucie, co zapewniło gospodarzom zwycięstwo i trzy punkty.

JKS Jarosław pewnie rozpoczął nowy sezon, zdobywając cenne trzy punkty w pierwszym meczu. Stal Łańcut, mimo dobrego początku, nie zdołała utrzymać prowadzenia.

⚽ Czarni Jasło vs. Wisłok Wiśniowa

Wisłok Wiśniowa wygrał 1:0 z Czarnymi Jasło w meczu 1. kolejki IV Ligi Podkarpackiej. Pomimo dominacji gospodarzy w pierwszej połowie, nie zdołali oni zdobyć bramki. Wisłok skutecznie kontratakował i w 55. minucie Wiktor Majewski zdobył jedyną bramkę meczu. Czarni Jasło próbowali wyrównać, zwłaszcza w końcówce spotkania, ale obrona gości skutecznie odpierała ich ataki, zapewniając Wisłokowi zwycięstwo.

Mecz sędziował Tomasz Kopeć. Pomimo ambitnej gry, Czarni Jasło muszą poszukiwać formy w nadchodzących spotkaniach.

⚽ Sokół Kamień vs. Sokół Sieniawa

Sokół Sieniawa pokonał Sokoła Kamień 2:1 w meczu inaugurującym sezon IV ligi podkarpackiej. W 30. minucie Mateusz Padiasek zdobył pierwszego gola z rzutu karnego dla Sieniawy. Sokół Kamień wyrównał tuż przed przerwą dzięki trafieniu głową Macieja Ruraka. Mimo przewagi Kamienia w drugiej połowie, to Krystian Basznianin z Sieniawy zdobył zwycięską bramkę w 89. minucie, kończąc kombinacyjną akcję, która przypieczętowała wygraną gości.

⚽ Sokół Nisko vs. Sokół Kolbuszowa Dolna

Sokół Kolbuszowa Dolna wygrał 3:1 z Sokołem Nisko w meczu IV ligi podkarpackiej. Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a Michał Musik dał prowadzenie gościom już w 2. minucie. W 13. minucie Jacek Stępień wyrównał dla Niska, jednak Musik ponownie wpisał się na listę strzelców w 18. minucie, przywracając przewagę Kolbuszowej Dolnej. W drugiej połowie Kacper Drelich wykorzystał rzut karny w 72. minucie, ustalając wynik na 3:1 dla gości. Mecz obfitował w emocje i szybkie akcje obu zespołów.