Karty Historii: Tygodnik Pogranicze – Sierpień 1997

0 43

II LIGA

Trudny bój z Koroną
Ponad 3 tysiące kibiców Czuwaju liczyło, że po klęsce z Bełchatowem ich pupile zainkasują tak potrzebny im komplet punktów w konfrontacji z kielczanami, z którymi – przed sezonem – wygrali. Rzeczywistość pokazała, że rywal nie na czym polega futbol i był to twardy, zacięty oraz emocjonujący bój, w którym główne role odegrali obaj bramkarze, broniąc kilkakrotnie w beznadziejnych – zdawałoby się – sytuacjach.
„Kolejarze”, grający bez kontuzjowanego Szota, stworzyli sobie kilka bardzo dogodnych sytuacji strzeleckich w 8 min (akcja Dolegi i Badowicza), 37:38 (dwie okazje Badowicza) i 71 minucie (główka Wilka minimalnie minęła „okno” bramki gości). Goście jednak nie pozostawali im dłużni i w 20, 27 (fantastyczna obrona Michalskiego; sparował rzut wolny z 25 metrów i piłka musnęła poprzeczkę), 88 i 90 minucie skóra cierpła na kibicach Czuwaja.
Do wyróżniających się zawodników, poza najlepszym na boisku Pawłem Michalskim, należeli w tym dniu: Stelmach, Jabłoński i Podlasel. Ale to stanowczo za mało, aby myśleć o większych, niż 1-punktowa, zdobyczach w ligowej rywalizacji.
Po 4. kolejce liderem nadal jest GKS Bełchatów – 12 pkt. który wyprzedza Stal St. Wola – 10 oraz Hutnika i Wawel Kraków – po 9 pkt. Czuwaj z dorobkiem 4 pkt. plasuje się na 15 miejscu.

III LIGA

Koncert Kamaxu i Polonii
Stal Sanok – KAMAX 1:3 (E. Słysz 27 i 39, Stelmach 29).
Rutyniarze z Kańczugi „podpuścili” rywala, pozwalając mu atakować i „wymusili się”, aby w dogodnej sytuacji nieoczekiwanie „wypuścić” kontrę, która jest bardzo mocną bronią podopiecznych K. Stefanowskiego. „Koncert” Kamaxu trwał raptem 12 minut i po jego zakończeniu stalowcom odeszła całkowicie ochota do gry. Niewiele brakowało, aby w samej końcówce Pinda zdobył czwartą bramkę po rzucie wolnym.
Wisła II Kraków – POLONIA 1:4 (D. Jaroch 18 i 59, Kogut 55, Duński 77).
W podobnym, jak Kamax, stylu zagrał zespół R. Kogutkiewicza, bezlitośnie wykorzystując brak doświadczenia oraz błędy wiślackiej młodzieży, która mogła przegrać w jeszcze wyższym stosunku (m.in. w 44 min strzał Paszka wylądował na słupku).
Sandecja N. Sącz – JKS 3:0. Po bezbramkowej I połowie i czerwonej karcie (44 min) dla obrońcy gospodarzy, jarosławianie „czując” swoją szansę – połóżnili szybki obronne i ruszyli do ataku, co srodze się na nich zemściło ani się obejrzeli, a było już po meczu. JKS miał dwie dogodne sytuacje, ale R. Makarowski (nie po raz pierwszy zresztą) i R. Żelazny ich nie wykorzystali.
Tabela po 4. kolejce: 1. Dalin Myślenice – 10, 2. KAMAX – 10, 3. POLONIA – 9, … 18. JKS – 1 pkt.
STRZELCY: D. Jaroch i E. Ślisz – po 4, B. Kawecki i M. Stelmach – po 2 oraz Duński, Pietryna, Fleszar, Pinda, Kogut, Baran, Bartłomowicz i Makarowski – po 1.

IV LIGA

„Frycowe” MKS, pech M. Mikłasza
MKS RADYMNO – Czarni Jasło 2:3 (Barszczak 17 i 38).
Do 70 minuty drużyna St. Kuźmińskiego prowadziła 2:0 i wydawało się, że sprawi swoim kibicom kolejną miłą niespodziankę. Niestety, szkolne błędy w obronie kosztowały ją utratę 3 punktów.
Unia N. Sarzyna – ORZEŁ 1:0. Przeworszczanie zagrali bez cienia respektu dla eks II-ligowca i już w 1 minucie mogli objąć prowadzenie, ale Jacek Drzystek, będąc sam na sam z bramkarzem, nie trafił w bramkę. W II połowie goście za wszelką cenę usiłowali zdobyć wyrównującego gola, a najlepszą okazję ku temu zaprzepaścił niewątpliwy dotąd egzekutor „jedenastek” Mirosław Mikłasz, który w 74 min. nie wykorzystał karnego (znakomita obrona świetnie w tym dniu bramkarza Unii, który sparował również „dobitkę” Drzystka).
Natła Jedlicze – DYNOVIA 0:0. Niewiele brakowało, aby dynowianie powrócili do domu z 3 punktami, lecz strzał Jaszczura (w 18 min.) wylądował na poprzeczce.
Tabela po 5. kolejce: 1. Karpaty Krosno – 13, 2. Unia N.S. – 10, … 9. MKS RADYMNO, ORZEŁ – po 6, 12. DYNOVIA – 4 pkt.
STRZELCY: Barszczak – 5; Piecik, Picek i Mikłasz – po 2 oraz Drzystek, Znojek, Kowalik, Szpunar, Smyk i Sobiejko – po 1.

V LIGA

Kamax II-Huragan już na czele
KAMAX II-HURAGAN GNIEWCZYNA – JKS II 1:0 (Chrusiciel).
BUDOWLANI SZÓWSKO – CZUWAJ II KROKWIANKI 3:1 (T. Noga 2, Dąbrowski – Saturczak).
BIZON MEDYKA – WISŁOK ŚWIĘTONIOWA 2:3 (K. Cwynar, Nowakowski – J. Jędrzejec 2, Mroszczyk).
JUWENIA CIESZANÓW – POGOŃ LUBACZÓW 1:1 (Ilnicki – Krzyszkowski).
BIAŁO-CZERWONI KASZYCE – GORLICZANKA GORLICZYNA 1:0 (Ochenduszko).
CZARNI PAWŁOSIÓW – GRANICA STUBNO 4:0 (A. Wikiera 4).
ŁĘK OSTRÓW – POLONIA II 1:0 (Czternastek).
UNIA ŁUKAWIEC – SYRENKA ROZWIENICA 1:1.
Po 3. kolejce prowadzi Kamax II-Huragan przed Budowlanymi Szówsko – po 9 oraz JKS II, Łękiem, Czarnymi i Biało-Czerwonymi – po 6 pkt.
STRZELCY: A. Wikiera – 6, Czternastek – 5; **Drak, Chrusiciel, J. Jędrzejec,