Jarosław Gawłowski: Wszyscy zagrali świetnie i każdy zasługuje na gromkie brawa

4

„Przed meczem postawiliśmy sobie cel, że zrobimy wszystko, aby w derbach gminy Żurawica osiągnąć korzystny wynik. Podbudowani i zmotywowani zwycięstwem sprzed tygodnia z drużyną z Jaksmanic, zakończonym wynikiem 7:2, zdawaliśmy sobie sprawę, że nie jesteśmy bez szans w rywalizacji z Żurawianką. Dodatkową nutkę rywalizacji dodawał fakt, że przez 7 lat byłem prezesem i zawodnikiem drużyny z Żurawicy, co sprawiało, że emocje udzielały mi się jeszcze bardziej.

Mecz rozpoczęliśmy z impetem i już w pierwszych 20 minutach prowadziliśmy 2:0. Następnie, po moim faulu na Gorczycy, zinterpretowanym przez sędziego jako niebezpieczny, zostałem ukarany czerwoną kartką i drużyna Rady musiała radzić sobie przez około 70 minut w dziesięciu.

Pomimo gry w osłabieniu, szczęście nam dopisało i przy wyniku 2:2, w samej końcówce meczu, bramkę na 3:2 dla Orzechowiec, a tym samym na wagę trzech punktów, zdobył weteran boisk Michał Pilch. Tym razem to my okazaliśmy się lepsi w derbach!

Gratulacje dla chłopaków za walkę na 110%! Wszyscy zagrali świetnie i każdy zasługuje na gromkie brawa. W drużynie Żurawianki chciałbym wyróżnić szczególnie Dawida Rywaka, Rajmunda Gorczycę oraz Jakuba Stelmacha, życząc im jak najwięcej wygranych meczów. Widać, że klub organizacyjnie prezentuje się dobrze, a piłkarsko, pod wodzą trenera Rajmunda, drużyna na pewno będzie coraz lepsza.” – Jarosław Gawłowski, trener zespołu Rada Orzechowce.