Dariusz Skowron: Myślę że uwierzymy po tym meczu w swoje możliwości

0 1

Dariusz Skowron, trener Tęczy Jankowice udzielił wypowiedzi naszej redakcji po zwycięskim 3:4 spotkaniu z Fredro Surochów.

„Witam… jeśli chodzi o przebieg meczu to z końcowego wyniku 4:3 jestem mega zadowolony, w końcu dopisaliśmy 3 punkty które tak naprawdę nam się należały już w poprzednich meczach. Podnieśliśmy się z wyniku 0:2 na 4:2, później straciliśmy bramkę na 4:3 ale dla gospodarzy było już za późno. Za mecz dziękuję serdecznie całej drużynie, te 3 punkty są waszą zasługą.
Nawet pierwsza połowa przegrana przez nas 0:2 była dla mnie powodem do optymizmu, i widziałem potencjał oraz możliwości co do dalszej części meczu. . Mieliśmy naprawdę kilka dobrych sytuacji do zdobycia bramki, jednak szczęście było po stronie gospodarzy. W przerwie padło kilka mocnych słów… ale oprócz tego mówię chłopakom… ” nie jesteśmy wcale gorsi, wychodzimy i gramy swoje, cierpliwosci a coś na pewno wpadnie”, “możemy strzelić kilka bramek… ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby ten mecz wygrać, głowa do góry…” Lecz to co zagrał zespół w drugiej połowie to prawdziwy majstersztyk… Zaangażowanie, determinacja, nieustępliwości i wiara w zwycięstwo sprawiły że wynik 4:3 poszedł w świat. Dziękuję wszystkim za to co zrobiliście na boisku, czyli ciężką i mozolną pracę(na treningach na pewno nie będzie taryfy ulgowej?, nie myślcie sobie)… Myślę że uwierzymy po tym meczu w swoje możliwości(w zespole panuje super atmosfera co przekłada się pozwoli na wyniki). Jestem pewny że nasza gra będzie wyglądała z meczu na mecz bardziej efektywnie i w ostateczności skutecznie, a jeśli dołożymy do tego grę na zero z tyłu to będzie idealnie. Jak dla mnie to kwestia czasu kiedy drużyna “zaskoczy” i bilans punktowy pójdzie w górę. Możemy z każdym zespołem wygrać, jeśli w to uwierzymy to tak będzie, a nastawienie i wiara w swoje możliwości będzie na pewno duża. Obecnie w zespole “mam” duży potencjał indywidualny, jeżeli przełożymy to teraz na zespół, to wyniki przyjdą same. Będziemy na pewno ciężko pracowali na treningach, i pokażemy wszystkim że jeśli grasz z Jankowicami to musisz się nastawić na ciężki pełen walki mecz, który nie będzie łatwy. Jeżeli liczysz na 3 punkty to musisz nam je “wyrwać”, innej drogi nie ma.
W lidze wygrać jak widać możemy z każdym zespołem, i z takim nastawieniem będziemy i wychodzimy na wszystkie spotkania… Cieszą 3 punkty na ciężkim terenie, przed nami kolejne mecze i liczę osobiście na mniej dramaturgii a więcej pewności siebie. Drużynie z Surochowa dziękuję za mecz i dobre spotkanie. Kibicom takie spotkania na pewno mogą się podobać, trenerom niekoniecznie, ale jeżeli kończą się wygraną (Tęcza Jankowice ?) to oby takich spotkań było jak najwięcej.” – Dariusz Skowron.