Stadion Siarki Tarnobrzeg zdemolowany: Zamieszki kibiców przysłoniły zwycięstwo Sandecji

2

W spotkaniu pomiędzy Siarką Tarnobrzeg a Sandecją Nowy Sącz, które odbyło się w ramach 3. ligi grupy IV, piłkarskie emocje szybko zeszły na dalszy plan z powodu zamieszek na trybunach.

Kibice gości, wspierani przez sympatyków z Mielca, zaczęli demolować część stadionu przeznaczoną dla przyjezdnych, a ich agresywne działania doprowadziły do konieczności interwencji policji. W wyniku tych zamieszek spotkanie zostało przerwane na kilkanaście minut. Zniszczono nie tylko krzesełka, ale także toalety, co spowodowało poważne szkody na obiekcie.

Po szybkiej interwencji licznych jednostek policji i kilkunastominutowej przerwie, spotkanie wznowiono i udało się je dokończyć. Mimo to, straty na stadionie są znaczne. Oprócz powyrywania krzesełek w sektorze przeznaczonym dla kibiców gości, poważnie zdewastowano również toalety, co tylko pogłębiło skalę zniszczeń.

Na boisku przewagę zdobyła drużyna Sandecji, która dzięki golowi Tomasza Nawrotki w 50. minucie meczu ostatecznie odniosła zwycięstwo 1:0. Mimo sportowego sukcesu, wydarzenia na trybunach przyćmiły wynik meczu. Spotkanie, które zgromadziło około trzech tysięcy widzów, miało być sportowym świętem, jednak przekształciło się w nieprzyjemne widowisko z udziałem kibiców.

Źródło zdjęć: Siarka Tarnobrzeg (FB)