⚽ Raport z występów naszych drużyn w 3 Lidze Grupa 4 🏆

3

Świdniczanka Świdnik wygrywa z KS Wiązownica

W meczu 3. ligi grupy IV, KS Wiązownica musiała uznać wyższość Świdniczanki Świdnik, która zwyciężyła 2-1. Mecz obfitował w emocje, zwłaszcza pod koniec, kiedy dwóch piłkarzy zespołu gości zobaczyło czerwone kartki.

Już na początku spotkania, gospodarze mieli szansę na objęcie prowadzenia po rzucie karnym, jednak strzał Arkadiusza Kasi został wybroniony przez bramkarza Świdniczanki, Pawła Sochę. W odpowiedzi, zespół ze Świdnika również próbował swoich sił w ofensywie, ale bezskutecznie.

Mimo to, w 41. minucie, po dobrze wykonanym rzucie wolnym, Ruslan Hrabovskyi zdobył bramkę, dając prowadzenie KS Wiązownica. Radość gospodarzy nie trwała długo, ponieważ już na początku drugiej połowy, w 51. minucie, Michał Koźlik doprowadził do wyrównania po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Goście ze Świdnika przejęli inicjatywę po zdobyciu wyrównującej bramki, a ich starania przyniosły efekt w 69. minucie, kiedy to Michał Paluch wykorzystał błędy obrony Wiązownicy i zdobył zwycięskiego gola.

Mimo że w doliczonym czasie gry Świdniczanka musiała grać w osłabieniu po czerwonych kartkach dla Michała Koźlika i Michała Palucha, zespół utrzymał prowadzenie i zakończył mecz zwycięstwem.

Skład KS Wiązownica: Jeż, Hrabovskyi, Morąg, Kasia, Kitliński, Michalik, Tonia (Omuru 46′), Janiczak, Kordas, Jaroch (Łazor 70′), M. Wójcik (J. Wójcik 70′).

Skład KS Świdniczanka Świdnik: Socha, Koźlik, Bayer, Zuber, Paluch, Futa, Kosior (Wojtak 67′), Szymala, Bartoszek, Kutyła (Kuchta 67′), Sikora.

Zdecydowane zwycięstwo Wisłoki Dębica nad Pogonią-Sokół Lubaczów

Wisłoka Dębica odniosła pewne zwycięstwo na własnym stadionie, pokonując Pogoń-Sokół Lubaczów 4-1. Mimo że pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo, to po przerwie kibice mogli cieszyć się z bramek.

W drugiej połowie, już w 47. minucie, Krzysztof Żmuda otworzył wynik meczu, dając gospodarzom prowadzenie. Zaledwie trzy minuty później, Damian Łanucha podwyższył wynik, strzelając bezpośrednio z rzutu wolnego.

Goście z Lubaczowa odpowiedzieli w 67. minucie, kiedy Vladyslav Roslyakov wykorzystał rzut karny, zmniejszając stratę do jednego gola. Wisłoka jednak nie odpuszczała i szybko zareagowała, zdobywając kolejną bramkę z rzutu karnego, którą na swoje konto zapisał Mateusz Geniec. Wynik spotkania ustalił w 87. minucie Dominik Kulon, przypieczętowując wygraną gospodarzy.

Skład Wisłoki: Chrapusta, Geniec, Czarny, Bogacz, Grasza, Fedan, Łanucha, Bator, Czernysz, Żmuda, Zawiślak.

Skład Pogoni-Sokół: Siryk, Majda, Rębisz, Bielenda, Więckowski, Rusyan, Guedes, Gawle, Wyparło, Ausfeld, Duda.