Raport z ostatnich meczów naszych trzecioligowców: Porażki Pogoni-Sokoła i KS Wiązownica

2

Pogoń-Sokół Lubaczów wraca bez punktów ze Starachowic

Drużyna Pogoń-Sokół Lubaczów nie zdołała zdobyć punktów w wyjazdowym meczu przeciwko Starowi Starachowice w ramach Betclic 3. ligi, grupa IV. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-0 na korzyść gospodarzy, a decydujące trafienie padło w końcowych minutach spotkania.

Od początku spotkania Pogoń-Sokół miała trudności z narzuceniem swojego stylu gry. Sytuacja skomplikowała się jeszcze bardziej, gdy w 41. minucie Lucas Guedes otrzymał drugą żółtą kartkę, co zmusiło drużynę z Lubaczowa do gry w osłabieniu przez resztę meczu. Grając w dziesiątkę, zespół gości musiał bronić się przed rosnącym naporem Staru Starachowice.

Mimo dzielnej postawy, w 83. minucie Adrian Szynka znalazł drogę do bramki i zdobył jedyny gol w meczu, przesądzając o porażce Pogoni-Sokoła. Zespół z Lubaczowa musiał pogodzić się z brakiem punktów i skupić się na kolejnym meczu, w którym zmierzy się na własnym boisku z Avią Świdnik.

Po tej porażce, Pogoń-Sokół Lubaczów zajmuje 12. miejsce w tabeli z dorobkiem 3 punktów po 3 rozegranych meczach, podczas gdy Star Starachowice z kompletem 9 punktów i imponującym bilansem bramkowym (+10) znajduje się na 1. miejscu.

Bramka:

• 1-0 Adrian Szynka (83′)

Składy:

• Star Starachowice: Miazek, Puton, Kawecki, Boniecki, Jagieło, Szynka, Maszka, Stefański, Adamiak, Kasperowicz, Stanisławski.
  • Pogoń-Sokół Lubaczów: Siryk, Gul, Majda, Rębisz, Bielenda, Więckowski, Rop, Campello Guedes, Gawle, Ausfeld, Duda.

Siarka Tarnobrzeg lepsza od KS Wiązownica! Goście triumfują mimo gry w osłabieniu

Siarka Tarnobrzeg odniosła cenne zwycięstwo w meczu wyjazdowym przeciwko KS Wiązownica, wygrywając 2-0. Pomimo gry w dziesiątkę od 37. minuty, podopieczni Dariusza Kantora zdołali zdobyć komplet punktów.

Mecz rozpoczął się od przewagi Siarki, która skutecznie naciskała na rywali, jednak pierwsza połowa zakończyła się bez bramek. Sytuacja na boisku uległa komplikacji w 37. minucie, gdy Dawid Lisowski został ukarany drugą żółtą kartką za dyskusję z sędzią, co zmusiło tarnobrzeżan do gry w osłabieniu.

Pomimo liczebnej przewagi, gospodarze nie byli w stanie przełamać defensywy Siarki, a to goście przejęli inicjatywę w drugiej połowie. W 74. minucie Kacper Marszalik otworzył wynik meczu po szybkim kontrataku, a w doliczonym czasie gry Emmanuel Francois przypieczętował zwycięstwo fantastycznym strzałem z dystansu.

KS Wiązownica miała kilka okazji na wyrównanie, jednak świetnie dysponowany bramkarz Siarki, Michał Cymerys, nie dopuścił do utraty bramki. Ostatecznie to Siarka Tarnobrzeg mogła cieszyć się z trzech punktów, wywożąc zwycięstwo z trudnego terenu.

Po tej wygranej, Siarka Tarnobrzeg zajmuje 2. miejsce w tabeli z dorobkiem 9 punktów, natomiast KS Wiązownica plasuje się na 9. miejscu z 4 punktami.

Bramki:

• 0-1 Kacper Marszalik (74′)
  • 0-2 Emmanuel Francois (90+5′)

Składy:

• KS Wiązownica: Jeż, Tonia, Kapuściński (Wójcik), Grabovskyi, Kordas, Janiczak, Jopek, Jaroch (Morąg), Michalik, Kitliński, Kasia.
  • Siarka Tarnobrzeg: Cymerys, Czajkowski, Bracik, Kumorek, Misztal, D. Lisowski, Kaliniec (89. Woś), P. Lisowski (74. Francois), Ivaniadze (83. Ogorzały), Prusiński (74. Marszalik), Iwao (83. Mróz).

Po tej wygranej, Siarka Tarnobrzeg zajmuje 2. miejsce w tabeli z dorobkiem 9 punktów po 3 rozegranych meczach, natomiast KS Wiązownica plasuje się na 9. miejscu z 4 punktami.